Evko İnşaat Grubu

EVKO İnşaat Grubu’nun temelleri, İnşaat Yüksek Mühendisi Turan Zengin tarafından 1979 yılında İstanbul’da atıldı. EVKO Mühendislik adıyla kurulan ilk firmamız, 35 yıldır Türkiye İnşaat sektörüne hem yurt içinde hem de yurt dışında mühendislik hizmetleri, statik proje hazırlanması, müşavirlik ve danışmanlık hizmetleri alanlarında hizmet sunmaya devam etmektedir.

Kurulduğu tarihten sonraki yirmi yılda, Türkiye’nin en bilinen ve büyük inşaat firmalarıyla çözüm ortaklığı yapan, ve sektörün en bilinen ve güvenilir mühendislik ve müşavirlik firmalarından biri olarak faaliyet gösteren EVKO, 2000’li yıllarda Türkiye inşaat sektörünün geçirdiği dönüşümün dışında kalmayarak kaliteli ve güvenilir modern konut üretimi sektörüne girdi.

Son yıllarda markalı konut üretimi konusundaki istikrarlı grafiği ve başarısıyla güçlenen, inşaat sektörünün, konut alıcılarının ve yatırımcıların güvenini ve takdirini kazanan EVKO İnşaat Grubu, 2014 yılının Aralık ayı içerisinde, MEOT Yapı AŞ’yi satın alarak, sektörde güçlenerek büyüme yolunda önemli bir adım attı.

Bir inşaat sürecinin gerektirdiği tüm ihtiyaçları kendi bünyesinde yer alan Elektrik, Statik, Mekanik, Mimari Bölümleri ve Satış-Pazarlama Departmanı ile çözümlendirebilen firmamız, kendi geliştirdiği projeler dışında inşaat sektöründe yer alan diğer markalı konut projelerine de total çözüm ortaklığı hizmetleri sunmaktadır.

Bu modern ve dinamik yapısıyla grubumuz, hem Türkiye’de hem de dünyanın diğer bölgelerinde, bulundukları çevrenin tarihi ve doğal dokusuyla ve toplumsal yapısıyla uyumlu modern, estetik ve güvenli yapılar kazandırmaya devam etmektedir.